Teekond alateadvusesse

     
 
Teekond alateadvusesse - 30-päevane metafooridega ja töölehtedega programm

     
 
 
 
     
Sümbolitelt varjatud võrdlusi peegeldav, teraapilist tulemust võimaldav programm, mis on mõeldud iseseisvaks tööks. See on sillaks alateadliku ja teadliku meele vahel.
 
Selle meetodi abil saad oma analüüsiva mõtlemise ümber lülitada kuulama oma sisehäält, näha oma teemasid teise nurga alt ja seetõttu leida uusi lahendusi ning olla iseenda tervendaja.
 
Õppesuund ja õppekava rühm: isikuareng
 
Eesmärk: Programmi tulemusel osaleja loob silla alateadliku ja teadliku meele vahel, kui oma sisehääle kuulamise võimalusena, aidates seeläbi endal näha oma teemasid teise nurga alt ja leida uusi lahendusi, märgata mustreid ning olla iseenda tervendaja.
 
Õpiväljund: Programmi läbinu:
oskab pilte „lugeda“ sümbolite läbi
reflekteerib iseennast
märkab korduvaid mustreid enda elus
omab iseendast saadud olulist infot ja vastuseid ehk enda kõige õigemat tõde
Sihtgrupp: enesearengu huvilised; alateadvusega töötajad
 
Õpingute alustamise tingimused: puuduvad
 
Õppe kogumaht ja ülesehitus:  13 ah/10 tundi (30 x 20 min )
 
Õppekeskkond: Programm on saadaval lihtsas ja professionaalses e-koolituskeskkonnas või töövihikust sulle sobivas kohas
 
Õppe sisu: metafooripiltidega töölehtede täitmine
 
Õppevahendid: vastavalt valitule: e-õppe keskkonnas ülespandud töölehed või füüsiline töövihik
 
Õppemeetod: käsitsi kirjutamine individuaalselt
 
Programmi loonu kompetentsust tagav kvalifikatsiooni kirjeldus:  EUROTAS (Euroopa Liidu Transpersonaalne Assotsiatsioon) sertifikaat transpersonaalses psühholoogias
 
Programmi looja: Kristina Tamm - transpersonaalne psühhoterapeut, Imago paarisuhteterapeut, kliiniline koolitaja ja -superviisor.
 
Programmi toimumise ajad: Sulle sobival ajas ja kohas. E-koolituskeskkonnas on programm kättesaadav 90 päeva ja sissepääs avaneb kohe peale registreerimist ja tasumist.
 
Õppeasutus: Sisemine Rahu MTÜ majandustegevusteatis 207502
 
 
Programm on saadaval töövihikuna ja e-kursusena.
 
 

 

 

Kellele see programm on?
  • oma alateadvuse ja sisemaailmaga rohkem kontakti saavutada
  • olla intuitiivsemad
  • ennast rohkem usaldada
  • mõista nii ennast, kui maailma
  • saada vastuseid oma küsimustele
  • teadlikkust, kus asjad alguse saavad
  • vastuseid, kuidas muuta oma elu

Selle programmi abil arendad päev päevalt arusaama endast, märkad mustreid ja jõuad nende läbi järeldusteni.  See on enese leidmise retk, kus avastad iseendas peidus olevad rikkused ja õpid tundma oma sisemaailma.

See aitab sul teadlikuks saada, miks sa tunned teatud tundeid, muljeid ja eelarvamusi.  See vaade sissepoole annab sulle paindlikul moel teada sellest, mida sa peegeldad endalt välismaailmale ja sellest, mis sind emotsionaalselt ja mentaalselt aktiveerib. See õpetab sind nägema sinu unikaalset sisemaailma koos sõnumitega, mida sa endas kannad, kuhu iganes sa lähed.

Ükspuha kuhu sa vaatad, siis kõikjalt peegeldub sulle tagasi sinu enda elu ja sinu enda tunne. 

Seda võib nimetada eneseleidmise retkeks, mille käigus sa avastad iseendas peidus olevad rikkused.
Seda meetodit kasutatakse transpersonaalses psühholoogias alateadvusega kontakti saamiseks.Kuidas programmi tellida?


 


2. Tasu arve.

3. E-kursust saad alustada kohe peale tasumist.  Töövihiku saad postiga peale arve tasumist.


Kui tahad rohkem teada, siis loe edasi.

Kuidas see toimib?
Sa näed ja tajud kõike, mis su ümber on. Sa õpid ja identifitseerid, määrad tähenduse kõigele, millega sa oled kokku puutunud. Kõik see salvestub su alateadvuses. Selle programmi abil saad kontakti iseenda sisemise häälega ja õpid kuulama seda, mida see räägib. Sa õpid leidma vastuseid läbi sümbolite.

Töö toimub sümbolite ja metafooride ehk varjatud võrdluste abi. See tähendab  ülekannet sinu elust visuaalsele pildile, mis annab igaühele personaalse, just tema elule vastava tõlgenduse. Sümbolite tõlgendus baseerub sinu isiklikul tõlgendusel erinevatele sõnadele sinu sõnavaras. Need on saanud tähenduse läbi selle, mida sa koged, näed ja oled õppinud.

Sümbolite ja metafooride abil aktiveeruvad asjad, mille osas oled olnud sisemiselt puudutatud. Sa saad teadlikuks oma alateadlikest tunnetest. 


Kui tahad rohkem teada, siis loe edasi.

Kuidas programmi läbida?
Programmis osalemiseks 
telli programm sulle sobival ajal ja sobival kujul. See toimub, kui iseseisev kursus ning on sulle kättesaadav sõltumata sinu asukohast. 30 päeva materjalid saad töövihikuna postiga või e-kursusena meilile.
Sina pead lehed täitma käsitsi vastates. Vaid siis saab tulla soovitud tulemus. Küsimused aitavad sul liikuda samm haaval teema sügavamale ja kergendavad sinu loo kujunemist. 
Kui programmi tempo (1 pilt päevas) on sinu jaoks liiga kiire, siis tegutse sulle sobivas tempos. Sa teed seda iseenda jaoks ja valid omale sobivaima tempo. Lõpptulemus sellest ei muutu.


Iga uus pilt on uued sümbolid ja metafoorid, mis loovad dialoogi sinu ja pildi vahel. Sa hakkad nägema seal erinevaid hetki oma elust, mis aitavad sul ühendust saada oma sisemaailmaga. Igaühel on oma sisemine raamatukogu, kus kõik sinu mõtted saavad tähenduse ja on mitmel moel unikaalsed. Sa reageerid piltidele erineval moel, nad toovad sinus välja erinevaid tundeid.
Pildid aktiveerivad mälestused, mida oled kogenud oma elu jooksul, sa hakkad tundeid tundma ja vastuseid saama. Kõik maailma aarded ehk vastused on peidus sinu sisemises raamatukogus. Ainult sina tead, mida need pildid sinu jaoks tähendavad. Luba oma sisemisel teadlikkusel olla omale teejuht.  
 
Milles seisneb personaalsus?
Kui sina ja mina kuuleme mingit sõna, siis me tõlgendame seda erineval viisil. Selliselt, mida see tähendab just sinu või minu jaoks. Selle tähendus põhineb sinu isiklikul kogemusel, tunnetel ja mälestustel, mida sa kogesid sellega sõnaga kokkupuutel. Siit tekib sinu isiklik sõnaraamat. Sisemiselt, ilma teadlik olemata, sa eraldad, kategoriseerid ja sildistad kõike. Edasi teed eeldusi, mis baseeruvad su sisemisel sõnaraamatul. 

Me võime olla kogenud ühte kogemust, kuid sinu eriline mälestus võib olla minu omast erinev. Ja selle pärast see tähendab sinu jaoks midagi muud, kui minu jaoks, sest ta lähtub sinu isiklikust kogemusest.
 
Mis sa sellest saad?
Programmi abil saadud tähelepanekud viivad uutest avastustest AHAAdeni välja.
Siit tuleb teadlikkus, miks asjad on nii.
Siin on sinu vastused.
Kui saad vastused ehk saad teadlikkuse ja märkamise, siis saab hakata toimuma muutus seal, kus sa seda vajad.

Vahel püüad otsida vastuseid ja lahendusi oma muredele väljastpoolt. Küsiva pilguga vaatad 
maailmas ringi.... ja tahad vastust: „ Palun öelge, mis ma pean tegema“?

Kuid ainus, kes teab, mis sa pead tegema, oled sa ise.  

See programm on sinu suunaviit teekonnale, mis viib sind avastusretkele iseendas. Sa saad tuttavamaks on sisemaailmaga, õpid usaldama seal olevad informatsiooni ja hakkad märkama, et sinu enda sees ongi vastused sinu küsimustele. Vastused sinu seest saab kätte õigete tööriistadega ja küsimustega.

Programmi abil saad kiireima kontakti oma alateadvusega. See on kõige tõhusam ja soodsam viis endast teadlikumaks saada.

Programmi on koostanud psühhoterapeut, transpersonaalne coach ja kõrgema taseme Imago paarisuhte terapeut ning koolitaja Kristina Tamm.OSALEJATE TAGASISIDE: 


*Olen märganud, et sõltumata metafoorist kerkivad esile samalaadsed mõtted, tundub, et just need mis valmistavad kõige rohkem muret elus. Ükspuha mis teed pidi minna, ikka jõuan nendeni välja. Selle abil olen mõistnud seda, et need teemad ilmselt vaevavad mind sügavamalt, kui olen endale seni aru andnud.

*Vaatan mõne hetke pilti ja siis kirjutan nii nagu tunne Vahel tuleb ka tõrkeid. Kui midagi ei seostu või pilt ei ütle mulle hetkel midagi, siis proovin jälle pilt vaadata ja mingid mõtted ikka tulevad kõll lõpuks alati. Olen avastan, et mind paeluvad detailid mis on peidetud/ pole näha. Nt. mis on selja kotis, mis aija taga, miks sild katki, kes tegi. Võtan alati kirjutatu kokku selle viimase küsimusega. Ja saan endale sealt järeldused, mis ma endale täpsemalt öelda tahan sellega. Ka käekiri on paremaks läinud.

*Tagasiside osalejalt, kes oli 30 päevast programmi tagasiside andmise hetkeks kasutanud alles 7 päeva: Kõik kõnetab mind siin koheselt. Ülekannete ja sümbolitega töö on mulle midagi täiesti uut ja pole iial sellest enne kuulnudki. Kuid olen juba rahul, sest saan nii mõnelegi küsimusele oma vastused. Näiteks sain aru, et ma ootan, et teised teeksid mu elu ilusaks. Seal on väga head suunavad küsimused, mis aitavad analüüsida ja ma jõudsin seisukohale, et pean oma mõtlemist selles osas muutma, kuna see pole jätkusuutlik. Ja see ongi üks põhjusi miks ma olen nii rahulolematu endaga ega austa iseenda vajadusi piisavalt. ​Ma olen iga päev midagi taolist ja väga vajalikku läbi selle kursuse enda kohta õppinud. Kirjutan endale kõik tekkinud ahaa-d ja saadud vastused veel eraldi üles, et see püsiks meeleks ja saaks korduvalt seda endasse integreerida. Mul on läinud iga päev sellega teema ikka kõvasti aega ka, kuna tõesti on palju nii enda sees peidus ja sealt tuleb ja tuleb nende heade küsimuste abil muudkui infot üles. Palju saladusi saab lahendatud ja väga palju vastuseid saan ma teada. Olen saanud juba ainult nädalaga enesekindlamaks ja tunnen enda arengut ja see ongi peamine! Aitäh selle äriidee eest ja toetuse eest minu teekonnal minu alateadvusesse. See töötab!

*Ma väga tänan selle kogemuse eest, mille osaliseks sel kursusel sain. Ootused kursuse eel olid aru saada enda sügavusse peidetud emotsioonidest ja mineviku sündmustest tingitud hirmudest. Kursus tõmbas mind käima ja ma ei ole enam see, kes olin kuu aega tagasi. Ma saan endast paremini aru ja aktsepteerin ennast sellisena nagu olen. Minus endas ongi armastus.

*On tulnud äratundmist ja selgushetki. On pilte, mis mõjutavad keha aistinguid minu jaoks. Ühe puhul tekkisid erimoodi külmavärinad. Sel juhul märkan endas aspekte, millega ma pole tahtnud tegeleda. 

*Mul oli e-kursusega liitudes ootus, et puudutan enda sees teemasid, millele pole enne suutnud või tahtnud mõelda. Ja suutsin seda teha ning mulle andis see võimaluse lahendada enda sisemisi probleeme sellevõrra paremini. Jäin väga rahule. Mulle meeldis see, et pilte sai hea tihedusega, mis aitas hoida head tempot ning seeläbi lahendada enda probleeme. Mulle meeldisid ka suunavad küsimused, sest need olid piisavalt otsekohesed, et ei olnud võimalik iseennast petta samuti. Mind puudutas kõige enam suurepärane piltide valik, mis olid äärmiselt laia spektriga ning seetõttu oli väga hea endaga tööd teha. Sain teada, et minus endas on rohkem lahendusi, kui olin enne arvanud. See on aidanud mul saada jälile enda murede algpunktidele. Olen väga õnnelik, et alustasin sellega. See on kindlasti üks parimaid viise enda avastamiseks!

*Töötan omas tempos, kuid olen väga tänulik selle kogemuse eest. Pean ütlema, et pildid on väga head, inspireerivad ja sügavuti mõtlemapanevad. Kuna olen hetkel sellises kurvas kohas, siis vahel kaasnevad mõne lehega ka pisarad. Aga samas olen saanud enda kohta nii mõndagi teada ja see aitab kindlasti mul endal kiiremini terveneda. Olen Teile väga  tänulik!

*Mulle sobib just see, et saan asjad läbi kirjutada ja arutleda omaette (ei pea teistega jagama). Tegelikult meeldib ka n. ö. rutiin, tean, et mul on iga päev ülesanne. See hoiab nagu hetkes, pidevad mõttelises tegevuses.
Mulle need meeldivad ja tean juba, et tellin ka järgmised töövihikud veel edasi.
Sellist suurt muutust ma nagu ei ole täheldanud, aga teadlikkust on tulnud küll juurde. Minu puhul toimuvadki asjad aeglaselt ja sageli vajan nagu kordusi, et asi jõuaks sisemusse. Töövihiku lõpuks sain ehk aru, et muutma pean enda mõtteviisi ja tegutseda on vaja ise. Aga enda sees loodan ikka, et keegi tuleks ja ütleks, mis õige ja mida pean tegema. See endast üle astumine on nii raske, nende sisemiste tõkete ületamine on keeruline. Kuid nüüd tean kuhu liikuda.
 

 

 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv