Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

 

 

 
Sa ei kuula mind üldse tagasiside

     
 
Sa ei kuula mind üldse töötoa tagaside:

     
 
 
 
     
- Õppisin mitmeid asju, kuid kõige enam jäid kõlama inimeste erinevusega seonduv. Näiteks: kui oled pahane, siis seepärast, et kaaslane pole Sina; igaühel on oma seisukohast õigus; igaühel on oma lugu; naudi seda, mida teine inimene oma erinevuse tõttu tõttu Sulle pakub; -erinevad inimesed näevad erinevaid asju; küsi teiselt, mis paneb teda tundma armastatuna (mitte ära eelda, sest Sa tegelikult ei tea); aktsepteeri teist nii nagu ta on, tema sõnadega. 
Lisaks veel järgmised: kas see mida Sa ütlesid, ütlesid turvaliselt; inimesele meeldib, kui ta on mõistetud. Mõtle läbi selle prisma.
Suur tänu huvitava ja toreda koolituse eest!


-Ma jäin koolitusega väga rahule. Mind valdas selline tunne nagu oleksin kohtunud oma armsa, vana tuttavaga. Praegusel juhul pean ma "vana armsa tuttava" puhul silmas Imago teraapiat. Nii nagu ma vaimustusin temast esimesel korral, nii juhtus ka eile. Eilne kohtumine oli siiski veelgi mõnusam, sest see oli sügavam ja kogemusest edasiminekut pakkuv. Kui esimene kord on alati selline põnev, uudne, huvitav ja särinat täis, siis teistkordne põhineb juba elutarkusel, küpsusel ja avaramal vaatel. See oli mõnus, sest ma nägin kuhu oli hääbunud minu ind ja õhin. No vot. Kõigepealt (õppisin) sain ma eilselt koolituselt siis seda, et, kui oled omasuguste hulgas ehk siis grupis kellel on ühine huvi ja baasteadmised asjast, siis toimub nn dialoog ja dialoogi praktiseerimine. Seda igas mõttes. Koosolemine on mõnus ja arendav. Imago dialoogist on lõppkokkuvõttes kasu kõigil, kuigi taoline kõneviis tundub alguses kodustele "papagoitamisena". Imago dialoogis suhtlemine hoiab ära mõttetud, arusaamatusest tingitud, probleemid. Mingitel momentidel kui olen osanud varem õpitud "tagasipeegeldust" panna kõlama loomulikuna ja see on jõudnud kohale, ning kogu protsess olnud meeldiv ja suhtlust soosiv. Tegelikult on ju iga inimese sügavaim soov olla mõistetud. Sellest tulenevalt olen mõelnud, et kui saaks "kuula ja korda" stiilis suhtlemise viia nn "loomuliku" kõneviisi raamidesse, siis tullakse sellega hea meelega kaasa ja ei see ei häiriks kedagi. Niimoodi mõeldes jõudsin edasi teadmiseni, et tegelikult tuleb Imago dialoogis suhtlemisse "loomulikkus" ja "voolavus" vaid läbi praktika. Nii nagu kõndima õppimisel me alguses kukume nii ka kõnelemis- ja kuulmisosavaks saame me läbi harjutamise. Ehk siis see mis me õppisime ja harjutasime on vägivallatu suhtelmise A ja B ning seda on tarvis korrata ja nämmutada kuni see saab meie loomulikuks osaks. 

Lisaks tehnilise poole pealt õppisin ja sain harjutada meeldejätmist ehk siis kuulamist. Ma sain harjutada kaaslasele keskendumist ja ma märkasin uuesti, juba unustatud asjaolu, et teist kuulates hakkab taustal ketrama oma lugu ning me tegelikult reageerime hoopis läbi selle loo.

Kuna ma sain uuesti kogeda seda mõnusat äratundmist, et Imago dialoog ehk Vägivallatu suhtlemine on nii oluline, siis ma võtangi kaasa selle teadmise, et ma ei loobu sellel viisil suhtlema õppimisest.

Mis kõnetas kõige rohkem arusaam miks inimesed üksteist ei kuula. Mis selle taga on.

Mulle meeldis praktiline võimalus harjutada.

Väärtustan Imago tehnikat. Tean nüüd mida mul on vaja selleks, et vestlus lõpeks mõlema

osapoole rahuloluga.

 

Loe töötoa kohta siit.http://www.siseminerahu.ee/Sa-ei-kuula-mind-uldse