Sa ei kuula mind üldse

     
 
Sa ei kuula mind üldse! - 2 tunnine praktiline koolitus.
     
 
 
 
     


Suhtlemist, kus ollakse kuuldud tuleb õppida. See ei tule meil kahjuks enamasti loomulikult välja. Kui tihti kuuleme oma partnerit ütlemas või ütleme talle ise: "Sa ei kuula mind üldse"?

Tunnista ausalt, mitu korda on see lause sinu suhtetest läbi käinud?!

Kuidas kuulata ja olla kuuldud?

Kuidas sina suhtled teistega?

Kas sina oskad kuulata seda, mida su partneril on sulle öelda, või peate monoloogi või hoopis paralleelmonoloogi?
Kas sinuga on turvaline rääkida?

Kas sinuga vestluses tunneb teine inimene, et ta oli kuulatud ja teda mõisteti ning aktsepteeriti sellisena nagu ta ennast väljendas? Või tunneb teine inimene, et kastkestad oma mõttega teda pidevalt, justkui see oleks maailma olulisem, mida sul on nüüd ja kohe vaja öelda, lävimata oodata, kuni teine pool oma jutu lõpetab.

Kas ründad kuulajat oma mõtete/soovide/vajadustega, tema öeldut ja nägemust mitte aktsepteerides või võtad selle vastu, mis tal öelda on ja laiendad oma maailmapilti.. ahaa, ka nii võib neid asju näha?

Turvaline suhtlemine ei ole oluline ainult partneriga. Me suhtleme iga päev, iga hetk, igal pool, igaühega. Me peame õppima kuulama ja rääkima, et oma suhteid igaühega korras hoida.
Õpime kuidas välja öelda seda, mida tahad ja vajad. Õpime turvaliselt selgitama, miks sa seda vajad. Õpime rääkima selliselt, et teine pool sind kuulab ja tahab kuulata tundmata ennast rünnatuna.

Kui me teame meie kaaslase lugu, siis hakkame nägema maailma läbi tema silmade. Kui näeme maailma läbi tema silmade, ei ole meil vaja selle peale solvuda, pahandada, teda rünnata.
Tema on ka inimene. Oma rõõmude ja valudega. Nagu sinagi. Teil on kummalgi lihtsalt oma lugu. Teise lugu teadmata, räägime peas oma lugu ja ägestume selle peale, et teine pole MINA!

Praktilisel koolitusel kasutame spetsiaalse struktuuriga omavahelist vestlust, mis baseerub Imago teoorial. Imago teooria abil on 30 aasta jooksul inimesed maailmas leidnud üles omavahelise sideme, saanud öelda, mida nad vajavad ning õppinud kuulama, mida teine vajab.

Oleme turvaliselt kuulatud ja väljendatud.

Loe tagasisidet osalejatelt SIIT.

 Töötuba toimub: uus aeg hetkel pole määratudOsalustasu: 25.- (võimalik tasuda vaid ette makstes arvele - kohapeal rahaga arveldust ei toimu)
Arve osalemiseks saad tellida SIIT.


Viimane päev registreerimiseks on kolm päeva enne töötuba.
Koolitus toimub, kui osalejaid on vähemalt 10.  Koolituse mitte toimumise korral raha tagastatakse.


Osalejate arv piiratud.
Koha garanteerib tasutud arve.
Loobumisest teatamisel kuni kolm päeva enne koolitust tagastatakse 50% summast.

Koolitus on koostatud Interpreet Meeli Laane tellimusel. https://www.meelilaane.ee/
Töötoa viib läbi kõrgema taseme Imago paarisuhte sertifitseeritud kliiniline terapeut ja koolitaja Kristina Tamm.


Kui soovid jätkata koolituselt saadud tööriista - dialoogi praktiseerimist, siis "Vinguvaba suhe" on just selle jaoks loodud.
 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv