Loovteraapia

     
 
Transpersonaalne kunstiteraapia.

     
 
 
 
     
See  on loovus- ja kunstipõhiste meetodite ja tehnikate süsteemne, teaduspõhine rakendamine psühhoteraapilises ravis.
Kesksel kohal loomeprotsess ise, mitte selle tulemus. Loovteraapiate kasutamisel lähtutakse eeldusest, et kujutlusvõime ja loova väljenduse rakendamisel on võimalik saavutada terapeutilisi eesmärke. Väljendusvahendite hulk on piiramatu, kasutatakse väga erinevaid meetodeid, tehnikaid ja materjale; varasemate oskuste olemasolu pole vajalik.
Loovteraapial on ka alaliigid on: visuaalkunstiteraapia, liikumis(tantsu)teraapia, muusikateraapia, draamateraapia.

Eesmärgiks on väljendada enda mõtteid, soove ja tundeid. Loovuse abil on ennast tihti kergem väljendada kui rääkides. See aitab lastel/ noortel (ja ka täiskasvanutel) enda emotsioonidest paremini aru saada ning neid väljendada. Ei ole vajalik kunstilise eneseväljenduse oskusi ja kogemusi.

Eesmärgiks võib olla loovuse arendamine, eneseavastamine loomingus avanevate sümbolite ja metafooride abil, stressi maandamine loomingulise protsessi käigus ja suhtlemisoskuse arendamine. Visuaalkunstiteraapia aitab kaasa ka ärevuse vähendamisele ja enesehinnangu parandamisele ja sobib igas vanuses inimestele nii individuaal-, pere- kui grupiteraapiaks.
Loovterapeut rakendab oma kutseoskusi ja teadmisi igale inimesele või grupile, lähtudes nende eripärast kasutades joonistamist, kleepimist, kollaažtehnikat, meisterdamiste, voolimist, õmblemist, luuletamiste, muusika saatel lõõgastumist.
Mina kasutan loovteraapia meetodeid kombinatsioonis psühhoteraapiaga.


Tekkis huvi? Kliki siia.Vajadusel nõustamine võimalik ka skypi teel. 
 
     

Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv