Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

 

 

 
Kuidas aidata iseennast

     
 
Kuidas tulemuslikult aidata iseennast?

     
 
 
 
     
Allpool olev artikkel on kahe eelneva loo: 
Mulle pole lõunasöögiks menüüd vaja, mu söögiks on teine eestlane ja
Iga "Mul on hästi!" maski taga on "Kuidas ma hakkama saan?" inimene järjeks.

Mõeldes neile inimestele, kes vajavad tuge ja abi inimeseks olemise keerukuses, kuid kes ei taha oma muredest rääkida, tahavad nendega ise tegeleda, või kellel pole aega või ka raha nõustajat külastada, sai alguse idee luua unikaalsete professionaalsete programmide seeria, mis mõeldud iseseisvaks tööks ja võimaldavad sama ajal terapeudi sessioonile sarnaseid tulemusi.

Oma psühholoogialaste õpinguaastate jooksul leidsin minagi omale südamelähedasemad suunad ja süvenesin neisse põhjalikumalt. Mida ma elus teen, seda teen alati hingega ja pühendunult. Nüüdseks olen tarkust ja kogemusi oma teel nii piisavalt kogunud, et olen loonud neist erinevatest uuematest psühhoteraapia valdkondade kombinatsioonidest väga unikaalsed, kasulikud, tulemuslikud programmid, mis on saadaval suuremas osas töövihikutena.

Inimene saab nende programmide abil ennast ja maailma paremini mõista, mustreid leida, teadlikkust suurendada, muresid lahendada ja mis kõige põhilisem ta saab abi iseendalt. Nende programmidega on ta iseenda hinge tervendaja. Sest kõik vastused on inimesed olemas, aga meil pole oskust nendeni jõuda. Programmid on kui monoloog nõustajaga, kus räägib vaid klient. Ja nö. rääkimisena kasutatakse kirjutamise tehnikat, mis vabastab meie sees olevad blokeeringuid. Küsimusi küsiva nõustaja asemel on väga oskuslikud, nagu sibulalt kihte koorivad, küsimused, mis viivad sind samm haaval lähemale vastusteni sinu enda sees.
Enese tundmine on muutuste tegemise teel esimene oluline samm. Kes tunneb ennast, tunneb elus vähem pettumust.

Programmid võimaldavad töötada konfidentsiaalselt iseenda muredega omale sobivas tempos, sobivas kohas ja kellaajal. Mitte kellelegi ei pea jagama, seda mis sind vaevab. Lisaks saab raha kokku hoida hulga sessioonide arvelt, kuna üks programm maksab enamasti ühe või kahe sessiooni raha, kuid sealt saadav tulemus on võrdne rohkemate sessioonidega. Inimene vajab vahel oma mure lahendamiseks välist abi, et näha asju teise nurga alt. Professionaalne abi on alati kiiremini tulemust andev ja kokkuvõttes tulemuslikum.
Jah, see programm ei asenda kunagi näost näkku kohtumist, kuid see on väga tõhus alternatiiv nõustamise seansile.

Kindlasti tuleb mainida, et programmid ei tee tööd ära inimese eest ja muuda kedagi üleöö uueks inimeseks ja anna tulemusi, kui seal olevaid juhtnööre eiratakse ja inimene ise ei võta vastutust oma muutuste teel. Programmid aitavad märgata seni lahendamata valukohti eri nurkade alt, just nii kaua, kuni ollakse valmis need lahendama. 
Vastutuse võtmine on väljakutse, mille puhul tuleb kõrvale kalduda sissetallatud mõtlemis- ja käitumismustritest, see on teele minek tundmatusse. Ainult oma senisest mugavustsoonist välja astudes ja muutusi ette võttes, murrad oma mustritest läbi. Inimene kasvab ainult läbi sirutuse oma mugavustsoonist välja. Areng toimub sinu mugavustsooni taga.
Kuna iga muutus on inimese jaoks raske, on vastutuse võtmine ainus asi, millega saad teele asuda. Ilma selleta jätkad ohvri rolli ja usud, et kogu sind ümbritsev on süüdi sinu muredes. Muidugi ei ole küsimus ju ainult sinus. Sinu ümbrus mõjutab sind, kuid sinu ümber olev on vaid nuppudeks, mis sinus rahulolematuse käivitavad. Ümbrus ei vastuta sinus toimuva eest kuidagi. See mida sina tunned mingis olukorras on ikka ainult sinu enda teema. See mida sa täna tunned on sinusse istutatud sinu loomise hetkest saati.  Kõik, mis valmistab sulle muret, ongi sinu mure, sest see tuleb sinu seest. Ja sellest mure saad lahendada ainult oma mugavustsooni taga. Sa võid kindlasti kasutada abi oma murede lahendamiseks, kuid sinu mure on sinu mure ja ainult sina ise saad selle ära lahendada. 

Suures osas töövihikutes olen kasutanud metafoore, mis on ühed viljakamad arenguvõimalused, kuna neis on varjatud ülekannete peegeldused. Metafooride mõju on maagiline, need on sümbolid, mis toovad välja intensiivseid emotsioone väga kiiresti ja see võib inimese arusaamasid korrapealt muuta. Metafoor loob seoseid asjade vahel, mille abil tekivad äratundmised ja leitakse vastused seni mõistetamatule. Alateadvus on meie kullasoon, koos kõigi seal olevate vastustega. Metafoorid loovad varjatud ülekandeid ja ühenduses alateadvusega saad sulle kõige õigemad vastused.
 

Valida isiksuslikult areneda pole kunagi vale valik. See on investeering iseenda paremasse ellu. Kui sul on endal sees tühi kõle tuul vilistamas, pole sul ka teistele midagi anda. Täida kõigepealt ennast rahuloluga, siis saad ka teistele anda.

Programmid on sobilikud ka terapeudi sessioonide vahel enesega töö tegemiseks. Mida rohkem teed tööd, seda rohkem tuleb tulemust. Enesearengutee on elukestev ja sa saad valida olla alati teel või istuda tee kõrval ja vaadata mööduvaid inimesi.

Teadlikkus, mille enesega töö tegemisel saad on, kui kaart, mille järgi sa oma eluteel suuna valid. Teadlikkuse toel saad isiksusena kasvada. Läbi teadlikkuse saab kriisist võimalus arenguks. Inimene kasvab tõeliselt vaid läbi valu.

Eneseareng on hindamatu väärtusega investeering iseendasse.

Sisemisel Rahul on tänaseks valikus juba 20 professionaalse tasemega tervendava eesmärgiga iseseisvaks tööks mõeldud programmi, mis on saadaval töövihikute ja e-kursustena.

Enesearengu tee kestab terve elu, sest elu on pidevalt muutumises ja liikumises. See tee ei ole lühike, aga see on seda vaeva väärt.
Ära jää sellest rongist maha!
 Sest see on ju sinu enda elu. Millisaks sa selle elad, see on sinu valida.
Vali endale kinkida parem elu. Sa oled parimat tulemust väärt!

Mis aga põhiline: mõtle, kas see pole ka HEA KINGITUS SÕPRADELE ja LÄHEDASTELE tavaliste igapäevaste tarbeesemete asemel. Sa kingid neile parema elu. MILLEL SAAB OLLA SUUREM VÄÄRTUS?


Enesearengu Akadeemia programmid leiad SIIT.
Kristina Tamm