Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

 

 

 
Kuhu sa tormad? Sa oled juba kohal - iseenda elus.

 
     
 
Kuhu sa tormad? Sa oled juba kohal - iseenda elus.

     
 
 
 
     
Ühel päeval ärkad ja märkad, et oled oma elu elanud teiste jaoks. Sul on olnud alati kiire. Kuhugi. Kogu aeg olles teiste jaoks. Oled tahtnud olla piisavalt hea, kuid seda kõigi teiste jaoks. Oled püüdnud olla hea, et teha ära töö tööandja jaoks, et aidata teisi teiste pärast, et sa meeldiks oma naabritele, lastele, vanematele, sõpradele, sugulastele ja tont teab veel kellele.
Sul on vahel puhkus töölt ja selle algamise eel ei tea juba mis suunas ära joosta, et kõike seda teha jõuda, mida teha tahaks. Sul on tähtaeg, piiratud aeg ja kogu aeg on kiire. Sa tormad läbi elu. Ja sa tead, et jõua niikuinii kõike teha, mis enda hingele meeldiks.
Millise osa olen üldse elanud oma elust päris ise endale? Ja mis tähendab üldse päris ise endale elamist? Ma olen arvanud, et viimane 5 aastat minu elust olen elanud iseendale. Sain täna aru, et see on olnud enesepettus. Ma olen tormanud, mitte elanud. Suurema osa ajast elus töö ja teiste nimel.
Hetkes, kui teed otsuse ja astud teele, et elada iseenda jaoks, sa märkad, et sul pole järsku enam kiire mitte kuhugi. Sa tunned, et sa oled juba kohal. Sa lähed poodi süüa ostma ja sul pole vaja tormata, sest sa oled juba kohal. Iseenda elus. Nüüd tead, et iga hingetõmbe teed endale. Ja sa tunned rahu. See on usaldus. Elu vastu ja iseenda vastu. Usaldus lasta kanda ennast iseendal, universumil. Teadmine, et ma ei pea enam kuhugi jõudma ja mingiks ajaks midagi tegema on hullult vabastav. Märkan väljas olevat imelist ilma ja tekib soov haarata fotokas ja sõita pildistama. Mäletan, et veel mõni nädal tagasi ütlesin endale lause, ma ei jõuagi see aasta seda hilistalvist ilu pildistama. Sest mul pole aega. Sest ma elan elu teiste jaoks. Ja ma tunnen, et appikene, aga nüüd kohe praegu võin ma võtta ja teha seda. Sa saad nagu valikuvabadust juurde, sa tunned, et õhku on rohkem. Sa tunned, et sa elad. Iseendale.
 
Kristina Tamm