Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

 

 

 
Kas sina mahud oma eluaaja sisse

 
     
 
Kas sina mahud oma eluaja sisse?

     
 
 
 
     
Viimasel ajal on mu elus palju vaikust. Ja rahu. Osad sõbrad on hakanud muutuma murelikuks, kas minuga on ikka kõik hästi, et miks minust enam midagi kuulda pole ja kuhu ma nii kadunud olen?

Kõik on hästi. 
Ma tunnen lihtsalt, et nüüd on minu elus nautimise aeg.

Kui ma siiani tegelesin tormamisega, siis nüüd ma peatusin. Peatusin, et märgata, mis on minu ümber. Et märgata milline on minu elu. Nüüd ma naudin. Praegust hetke.

Kui teil tekib elus hetk, et te ei mahu enam oma eluaja sisse ära ehk oma kalendrit avades te ei leia sealt vaba minutitki iseendale, nautimisele, siis kas see on see elu, mida te tahate?
Ilmselt on see suurema enamuse inimeste probleem, sest tuttavaga kohtudes vastate te küsimusele "Kuidas teil läheb?" – „Kiirelt!“. Ilmselt olete seda öelnud juba kümneid ja kümneid kordi. Kui see on nii, siis küsige endalt: "Kas sellist elu te tahategi?" Kiirelt mööduvat elu, millest sai selliselt läbi tormatud, et jäi märkamata, kuidas lapsed suureks kasvasid, kuidas kaunis päike õhtuti loojub ja jäi märkamata kõik see, mis meie ümber tegelikult on. Sest pole ju aega märgata, kiire on. Kiirustamine ja tormamine tekitavad stressi. Nautimine loob õnnehormoone. Kumba teie tahaksite oma ellu? Aga kumb on teie elus?

Kui ma ei leidnud oma must to do listist ja täiskirjutatud kalendris enam kohta, siis küsisin endalt selle küsimuse: „Kas sellist elu ma tahangi?“ Ja vastasin, et ei taha. Ma ei taha tormata läbi elu ja vaadates sellele tagasi, et milline see oli… kiire oli. Polnud aega märgata, polnud aega elada.

Alati meil on mingi tähtaeg: siis kui...

Aga miks mitte kohe? See on ju sinu elu, mis liigub kiiruselt 60 minutit/tunnis edasi. Millal on siis parem aeg hakata elama?

Et midagi muutuks, tuleb midagi muuta.

Lõplik inspiratsioon peatumiseks tuli Tommy Helsteini raamatust: "Peatu, sa oled juba kohal". Muide see raamatki jõudis minuni mingil kindlal põhjusel. Ja muutis mu suhtumist. Sest näitas kõige selgemal viisil peeglit. Valusat peeglit.

Kristina Tamm