Olla kuuldud ja osata kuulata.

Imago suhteteraapia

     
 
Imago teraapia taastab suhetes kontakti ja ühenduse, saavutades sellega vastastikuse emotsionaalse tervenemise ja isikliku kasvu terviklikkuse suunas.

     
 
 
 
     
Imago teraapia on paariteraapia vorm, mis on loodud  dr. Harville Hendrix and dr. Helen LaKelly Hunt'i poolt 1988-ndal aastal. Siin tervendatakse suhet kahe inimese vahel läbi turvalise kuulamise.

Imago on pilt või kuvand. Hetke kontekstis on siis tegemist vanematelt ja hooldajatelt saadud armastuse kuvandiga, mis mõjutab meie suhteid läbi elu.

Me valime alateadlikult endale partnerid, kes aitavad meil saavutada selle osa kasvamises, mida me ei saanud lapsepõlves. Nad mõjuvad kui päästik meie rahuldamata jäänud vajadustele. Suurem osa meie haavu on väljaspool meie teadlikkkust.


Paljud probleemid meie paarisuhtes on tingitud sellest, et me ei kuula teineteist nii, et meie vahel tekiks mõistmine ja usaldus. Selle asemele võime ehitada oma selgituste või vaikiva endassetõmbumise läbi müüri, mis kaitseb meid haiget saamise eest ja paneb tundma tühjust, üksindust, rahulolematust.
Ja tunneme ennast oma suhtes olles üksikuna.

Imago teraapias kasutatav dialoog annab võimaluse pidada oma partneriga turvalist ja toetavat dialoogi, kus üle pika aja võid kogeda, et sinu partner sind tõeliselt kuulab ja püüab mõista. Annab võimaluse rääkida sellest, mida Sa siiani ei ole saanud väljendada ja kuulata nii, et hakkad oma partnerit nägema uuel viisil ja mõistma milline on tema maailm, mis on tema soovid ja hirmud. 
Peale dialooge saate hakata mitteteadliku reageerimise asemel teadlikult reageerima.

Teraapia protsessis  istub paar nägudega vastamisi ja vestlus toimub omavahel. Üks paarilistest räägib ja teine kuulab peegeldades kuuldut tagasi, aegajalt kinnitab, et kõik kuuldu on olnud tema jaoks arusaadav ja püüab mõista tundeid, mida teine võib kogeda. Nõustaja ülesandeks on juhtida paari vahelist dialoogi, et see kulgeks turvaliselt, positiivselt ja efektiivselt.
Seansil saab läbitöötada erinevaid harjutusi, mis aitavad mõista, miks see suhe on selline nagu see on.

Meil ei ole vaja leida õiget partnerit, vaid saada suhtes õigeks partneriks ja õppida kasutama oma suhet isiklikuks muutuseks ja arenguks.
Suhtepaari moodustava inimesed,kelle vahel on suhe, olgu siis nendeks mees ja naine, vanem ja laps, sõbrad või kolleegid.

Paarid tulevad ju meie juurde mitte selleks, et mitte lahutada, vaid et nendevaheline üksindus ja valu lõppeks ja nad ei tea mis nende valu põhjustab.

Armumine pole tavaliselt valikuline, armastuse säilitamine on valikuline.

Imago suhteteraapia sobib lisaks paaritööle ka vanemate/laste vaheliste suhete parandamiseks.

Tekkis huvi? Kliki siia.Vajadusel nõustamine võimalik ka skypi teel. 
 
 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv