Hüpnoteraapia

     
 

     
 
 
 
     
Uudne lähenemine transpersonaalse psühholoogia valdkonnas, hõlmates väga paljusid erinevaid psühholoogilisi teooriaid ning tehnikaid, otsides neis alati ühisosa ja laiendades iga üksiku teooria piire. Tegemist on rakendusliku psühhoteraapia tulevikusuunaga, milles on ühendatud psühholoogia, meditsiin ja filosoofia. Kuna keha ja meel on omavahel seotud, sisaldab see pigem filosoofilist metodoloogiat kui kitsapiirilist teoreetilist lähenemist või üksikuid teraapiatehnikaid. Hüpnoteraapia-psühholoogia on innovaatiline tõhus terapeutiline lähenemine, mille abil on kliendil võimalik vaadata oma hetkeprobleemidest sügavamale ja mõista oma terviklikku identiteeti. See annab teraapiaprotsessile uue psühholoogilise kvaliteedi, mis julgustab klienti hindama adekvaatselt elu erinevaid aspekte ja leidma koos terapeudiga sisemist jõudu ja loovaid viise oma elu parandamiseks.

See aitab näiteks inimesel negatiivseid või häirivaid mõtteid ümber hinnata, üle saada foobiatest ja halbadest kommetest ning kontrollida sõltuvusi. 

Hüpnoterapeut ei saa inimest panna ütlema või tegema asju, mida too öelda ja teha ei taha. Hüpnoosis olles ei kaota inimene kontrolli, vaid vastupidi – ta õpib, kuidas oma meele üle rohkem kontrolli saada ning paremini keskenduda. Teadlaste arvamused hüpnoosi täpsest olemusest võivad ikka veel erineda, kuid see, mida hüpnoos endast tegelikult kujutab, ei ole sugugi müstiline. Teadvusest saab alati mööda minna või seda mujale juhtida. See lubab alateadvusel domineerida seisundis, mida nimetame hüpnootiliseks transiks. Alateadvus on meie uskumuste, kujutluste, hirmude ja seoste panipaik. Seda mõjutades saame muuta oma alateadlikku reaktsiooni meid ümbritsevale maailmale.Nii juhtubki hüpnoosi ajal - muutused sisendatakse alateadvusele, mis seejärel käitubki sisenduste järgi.
 
Seansi ajal uurib hüpnoterapeut kliendiga koos tema muret, aitab lõdvestuda ja annab seejärel sugestsioone, kasutades erinevaid hüpnootilisi tehnikaid, mis aitavad näha ebasoovitavaid emotsioone palju positiivsemal moel ning saada alateadlikke teateid selle kohta, kuidas sellega tegeleda.

Tekkis huvi? Kliki siia.
Vajadusel nõustamine võimalik ka skypi teel. 
 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv