Haiguste psühhosomaatilised põhjused

     
 
Haiguste psühhosomaatilised põhjused.

     
 
 
 
     


ADENOIDIDE psühhosomaatiline põhjus: viha, tülid perekonnas, tunne, et oled kõrvale jäetud või et sind ei armastata. Püüad varjata negatiivsust ja lootusetuse tunnet.

AKNE psühhosomaatilised põhjused: tunned ennast oma nahas ebakindlalt, usud, et sind ei tunnustata, tõrjutakse, et sa ei ole küllalt hea ega vääri armastust. Vihkad ennast. Püüad minevikus tehtud vigade pärast endale haiget teha ja ennast karistada. Kolntrollid, nõuad endalt ebareaalset täiuslikkust. Oled ülitundlik.

ALKOHOLISM'i psühhosomaatilised põhjused: allasurutud viha ja valu, mille eest ei ole pääsu. Enesekaristamine, tüdimus, tardumus, masendus. Vajad väljapääsu. Mõtled liiga palju. Oled uppunu endatekitatud probleemidesse ja tõrjud neid eemale, selleasemel, et tegeleda nende lahendamisega.

ALLERGIA'te psühhosomaatilised põhjused: oled teise inimese peale pahane või vihane. Annad oma jõu ära. Süüdistad oma negatiivsetes reaktsioonides teisi inimesi ja sündmusi. Kinnismõtted neist, kes sulle haiget on teinud. Raskused andestamisel ja haigetsaamise headel külgede nägemisel. Lubad teistel ennast kontrollida või mõjutada ja karistad sis neid armastusest ja lahkusest ilmajätmisega. Ei tea, kuidas piire seada.


ASTMA psühhosomaatilised põhjused: püüad liiga palju teistele meeldida. Tahad olla täiuslik. Raskused keeldumisel, ense eest seismisel ja oma tunnete väljendamisel. Sunnid ennast viimase piirini tagant, kuni oled kurnatud ja hingetu. Tunned nõrkust, ängistust ja jõu puudumist. Lubad teistel ennast kontrollida. Tunned, et oled haiget saanud, takerdunud, puuri pandud.

BORRELIOOSI psühhosomaatiline tähendus on: oled ülitundlik. Lubad teistel oma otsuseid mõjutada. Tunned, et oled nõrgaks muutunud, energiat on vähe, sind ähvardatakse. Keskendud sellele, et sa ei ole küllalt hea. Nuhtled ennast, selle asemel, et vigadest õppida. Sind ümbritsevad kriitilised inimesed, kes sinu üle pidevalt karmilt kohut mõistavad. Vähene enesekindlus.


DERMATIIDI psühhsomaatiline põhjus on: oled ärritunud, rahulolematu, pettunud. Tunned sisemuses viha ja see tungib läbi naha. Pidev kriitika ja kohtumõitsmine enda ja teiste üle. Tunned end oma nahas ebamugavalt, ei ole endas kindel. Koged negatiivseid ja depressiivseid mõtteid ja tundeid.

DEPRESSIOONI psühhosomaatiline põhjus: surve ellu jääda. Tunned, et oled maha surutud, lootusetu, pettunud, illusioonid on purunenud. Tahad, et keegi sind päästaks. Surud viha ja vimma alla. Tunned ja tegutsed nagu ohver. Süüdistad teisi selles, mis sinu elus ei toimi. Puudub motivatsioon ja innustus. Ei taha midagi teha. Oled vanasse loosse kinni jäänud ning see muutub aina süngemaks.

DIABEEDI (1 tüübi) psühhosomaatilised põhjused: vajad õrnust, tähelepanu, armastust ja hoolitsust. Enesekindluse puudumine, oled ülemäära abivajav ja teistele lootev, keskendunud oma puudustele. Tahad teistele hädavajalikuna paista. Kuulad ja ümbritsed ennast liiga suure negatiivsusega.

DIABEEDI (2 tüübi) psühhosomaatilised põhjused: hirm elust täiel rinnal osa võtta. Suur vajadus kontrollida ja infot omada. Sügav vajadus tähelepanu ja tunnustuse järele. Pidev iha armastuse järele koos usuga, et sa oled väärtusetu ega ole seda ära teeninud. Sügavale juurdunud süütunne. Usud, et pead ellu jäämiseks võitlema. Suhetes kaotad sageli oma mina. Vajad õrnust, et varjata oma nõrkust ja piiratust ning arvamust, et midagi ei ole küllalt. Oled kinni oma piirangute ja puuduste maailmas.

EMAKAKAELAVÄHI psühhosomaatilised põhjused: oled elu voolust väljas. Paned oma naiselikkusele vastu. Tunned, et sind ei austata naisena, et sind ei taheta, sul puudub veetlus. Seksuaalsed konfliktid. Tunned pettumust, sest suhtes puudub pühendumine või tähelepanu. Tunnedm et sind eirataksem oled tähtsusetu, ksutu, tühine, petetud.


ISTMIKUNÄRVIVALU psühhosomaatiline põhjus: tunned, et oled minevikku kinni jäänud. Oled mures oma eluujäämise pärast. Rahateemad. Lahendamata mittesobivuse tunded lapsepõlvest. Tõrjud ennast, kehtestad endale liiga palju piiranguid. Leiad alati vabandusi, miks sa midagi teha ei saa, mitte ei keskenud sellele, kuidas sa seda teha saaksid. Sügav hirm, et aus olles ei meeldi sa teistele või sind ei tunnustata ja sa ei suuda seda üle elada. Tunned, et sind on koormatud kohustustega, mis lämmatavad su loovuse.

JUUSTE VÄLJALANGEMISE psühhsomaatiline põhjus: stress, oled kaotanud kaitse, enesekindluse, enesearmastuse ja suuna. Tunned, et sa ei ole veetlev. Liiga palju kohutumõistmist ja kriitikat enese ja teiste suhtes. Pettumus, süü, vimm, viha. Hakkad voolule vastu, selle asemel, et lasta asjadel oma elus kulgeda.


KANDADEga probleemide psühhosomaatilised põhjused on: segadus, sisemine konflikt. Küsid endalt, kes sa oled. Muudad oma otsuseid, kui tulemus on teada. Suur vajadus oma elu peatada ja ümber hinnata. Oled elu voolust ja taskaalust väljas. Tunned nagu oleksid kaotanud jõu ja jalgealuse. Käid kikivarvul ümber teiste inimeste, ega julge öelda, mis tegelikult toimub. Sellisel puhul tuleb tööd teha: madala enesehinnanguda, stressiga, hirmuga. Edasi aitavad liikuda: selgus, austus, enesekindlus.

KANGE KAELa psühhosomaatiline põhjus: tunned, et oled piiratud seisukohtadesse kinni jäänud. Raskused kohustustega. Tunned, justnagu keegi suruks sulle midagi peale, sunniks sind tegema seda, mida sa ei taha. Mõtled liiga palju. Püüad pigem alanüüsida, mitte tunda.

KILPNÄÄRME ALATALITUS'e psühhosomaatiline põhjus: see-ei-häiri-mind suhtumine. Korratud mõtted, väsimus. Kannad liiga suurt koormat. Tunned, et oled kurnatud, emotsionaalselt ebastabiilne, üleväisnud. Suhtlemisraskused. Valid koha tagareas ja lased teistel tähtsaid otsuseid langetada. Hoiad enda tagasi. Tundub, et kõik nõuab liiga suurt pingutust.

KILPNÄÄRME ÜLETALITUS'e psühhosomaatiline põhjus: pidev tormamine, püüad võimalikult palju asju ühe päeva sisse mahutada. Oled võimetu oma elu korraldama, millegi saavutamise pärast surve all ja stressis. Sul ei ole kunagi piisavalt aega. Tunned, et kui sa ei saa asju tehtud, siis kukub maailm kokku. Pidev süütunne, et sa ei tee rohkem. Oled alati kõigi jaoks olemas, ainult enda jaoks ei jätku sul aega.

KONJUKTIVIIDi (silma sidekesta põletik) psühhosomaatiline põhjus: sind ärritab see, mida näed. Püüad oma elus juhtuvale vastu panna või seda takistada. Hirm tuleviku ees. Tunned, et oled küündimatu ja usud, et teised peavad sind hädavareseks. Oled erutatud ja pettunud.
 

KONNASILMA psühhosomaatiline põhjus: tunned tuleviku pärast muret Hirm edasi liikuda. Paned vastu elu loomulikule kulgemisele. Hirm ebaõnnestuda. Püüad meeleheitlikult teistele meeldida, et nad sind tunnustaksid.

KOOMA psühhosomaatiline põhjus; sa ei taha siin olla. Hirm tuleviku ees. Tunned ennast võimetuna sellise eluga toime tulema. Vajadus põgeneda või olukorrast välja pääseda.


KOPSUVÄHI psühhosomaatiline põhjus: oled enese ja teiste vastu liiga karm. Liiga palju ootusi, pettumusi, üksildust, kibestumist, leina, raskusi ja viha. Hoiad endas valu, mida põhjustas murtud süda, raske või teotav suhe. Ei suuda andestada ja sel minna lasta. Kipud ennast viimasele kohale asetama, asjadega liiga kaugele minema ja energiast tühjaks jooksma.


KRAMPIDE psühhosomaatiline põhjus on: liiga palju stressi ja pingeid, hirm ja võitlused on sind maha surunud. Usud, et elu on liiga raske. Võimetu lõõgastuma ja minna laskma. Tunned rahutust ja väsimust. Oled liiga nõudlik, tahad, et asjad oleksid otsekohe tehtud. Oled pettunud, ärritunud ja julguse kaotanud.

KROONILISE VÄSIMUSE SÜNDROOM'i psühhosomaatiline tähendus: paned elule vastu. Ei oska keelduda. Oled pettunud, et pead pidevalt tegema seda, mida sa ei taha. Soovid, et oleksid kuskil mujal. Usud, et elu on raske ja karm ning sa pead kõvasti vaeva nägema, et kusagile välja jõuda. Eirad oma keha, vaistu ja loovust. Mõtled, et kellelgi teisel on õigus ja tema teab vastuseid. Annad oma jõu ära.

KURGUVALU psühhosomaatiline põhjus: ei ütle seda, mida tõeliselt tunned, hoiad ennast tagasi. Tunned stressi, pettumust, viha, hirmu. Sisemine konflikt. Hirm, et sind ei tunnustata.

KURTUS'e psühhosomaatiline põhjus: sulle ei meeldi see, mida kuuled. Negatiivsus on sind enda alla matnud. Sulged oma kõrvad, räägid või mõtled pidevalt: "Ma ei taha seda kuulda." Tunned tõrjutust ja tõrjud teisi, tunned ennast ohvrina. Arvad, et see, mida sa räägid, ei ole tähtis ja inimesed ei taha sind kuulata. Oled kangekaelne, paindumatu või kontrolliv.


KUSEPIDAMATUS'e psühhosomaatiline põhjus: tunned, et oled kontrolli alt väljas. Emotsionaalne kuhjumine, mis tuleb vabaks lasta. Tunned rahutust, kartust, allasurutust. Kahtled endas. Näriv süütunne. Stress negatiivsuse ja võitluse endas hoidmisest.

KUSETEEDE HAIGUS'te psühhosomaatiline põhjus: otsid kedagi, keda oma probleemides või vigades süüdistada. Tunned, et oled vihale aetud, ärritunud, kibestunud. Kannad tohutut süüd ja hirmu. Sügavalt juurdunud arvamus, et sinuga on midagi valesti. Lased inimestel ennast kontrollida ja mõjutada. Ei tea, kuidas enda eest seista ja keelduda. Seksuaalne surve ja häbi.


KÕHUKINNISUS'e psühhosomaatilised põhjused: tunned, et oled isoleeritud, tõmbud tagasi, oled kinni jäänud vanasse mõtteviisi. Keeldud otsustamast, teiste inimeste vaatenurki nägemast või midagi muutmast. Püüad teisi veenda, et sinul on õigus ja sina tead paremini, neil on valida sinu tee või ära minna. Hoiad endas vana hirmu ja viha. Mõnel juhul käitud äärmiselt isekalt, oled nõudlik ja oma kinnismõtete küüsis, näidates lapsikuid jooni. Tunned, et sind ei armastata, alahinnatakse ega tunnustata. Muretsed pidevalt tuleviku pärast.

KÕRGE KOLESTEROOL'i psühhosomaatilised põhjused:
tunned ennast haavatavana ja vajad kaitset. Hoiad saladusi, kuid tunned pidevalt ähvardust ja oled valmis võitluseks. Oled valvel ja ootad, et juhtub midagi halba. Kannad endas minevikust pärit valu ja piiranguid, lootes järgmist hoopi pehmendada. Puudub rõõm, lõbu ja naer. Hoiad endas liiga palju närvilist energiat, ärritud kergesti.


KÕRVADE KOHINA (TINNITUSE) psühhosomaatiline põhjus on: sinu elus toimub liiga palju, võime kuulda või võime kuulata on välja lülitatud. Ei usalda oma sisemist tarkust. Põikpäisus.

KÕRVETIS'te psühhosomaatilised põhjused: raskused elu "seedimisel". Süü, viha, hirm, vihkamine. Raskused usaldamisel ja minnalaskmisel. Tahad kättemaksu. Oled sisemiselt lõkkele löönud. Pinge. Südamehaavad.

KÖHA psühhosomaatiline põhjus on: paned vastu hädavajalikule muutusele sinu elus. Tunned, et mured, rahutus ja stress on sind maha surunud. Et tähelepanu kõrvale juhtida ja mitte tegeleda enda probleemidega, püüad sekkuda teiste inimeste ellu ja keskenduda nende probleemide lahendamisele. Ärritud kergesti, eriti lähedaste inimeste peale. Enesekriitika. Allud kergesti teiste mõjule.


KÜÜNTE NÄRIMISE psühhosomaatilised põhjused: oled närviline, endas ebakindel, kaitsetu. Madal enesehinnang. Oled segaduses, kõhklev, tüdinud, stressis. Tunned seisakut. Lähedane pereliige või sõber ärritab ja vihastab sind. Tunned, nagu tungiks keegi läbi sinu tõkete. Oled eeloleva olulise sündmuse pärast närvis.

LIIGESEPROBLEEMIDE psühhosomaatilised tähendused: surud valu, kurbust ja pettumust maha või eemale. Tunned ennast üksildase, kaitsetu, kurnatuna. Oled takerdunud aegunud tõekspidamistesse, puudub paindlikkus ja loovus. Paned vastu edasiliikumisele. Õigluse nõudmine.

LUKSUMISE psühhosomaatilised põhjused: raskused lähedastele inimestele oma tõeliste tunnete väljendamisega. Segadus otsustamisel. Tugev soov teistele meeldida ning vajadus vastu hakata ja oma asja ajada tekitavad konflikti.


LÜHINÄGELIKKUS'e psühhosomaatilised põhjused: kartus, kahtled oma võimetes tulevikuga toime tulla, tunned mahasurutust.

LÜMFIVÄHi psühhosomaatilised põhjused: tuned ähvardust, ärevust, kardad kahju. Mürgised mõtted ja maailmavaade. Pidev nesesabotaaź. Vajadus olla iga hinna eest armstatud ja tunnustatud. Ootad inimestelt alati kiitust, kui midagi nende heaks teed. Peidad jõuetuse, väärtusetuse ja tähtsusetuse tunnet. Tunned, et oled seest tühi. Püüad seda tühjust teuste inimeste probleemide lahendamisele keskendudes täita, et teha nemad õnnelikuks, mitte ennast.

MENSTURATSIOONIEELNE SÜNDROOM (PMS) – viha, pettumus, ärevus, hirm, kahtlused eneses. Hoiad oma ideid tagasi, sest arvad, et neid tõrjutakse ja sind ei kuulata. Oled pettunud, kannatamatu, pahane. Tunned, et oled nurka aetud, ebakindel, blokeeritud, sinust ei peeta lugu, oled õnnetu. Hoiad endas minevikust pärit valu, mida on põhjustanud mehed. Alaväärustunne. Salgad oma naiselikku energiat. Tahad olla mehelikum, sest omistad sellele jõudu ja võimu.

MENOPAUSI PROBLEEMIDE psühhosomaatiline põhjus: hirm vananeda. Tunned, et sa ei ole väärt armastust ja tähelepanu. Sul on endast kahju. Hirm, et sa ei ole veetlev. Tõrjud oma naiselikku poolt. Tunned ennast kasutuna, sinu „kõlblik kuni“ kuupäev on möödas.
 
MENSTURATSIOONIPROBLEEMIDe psühhosomaatiline tähendus: tõrjud oma naiselikkust, usud, et naised on nõrgad. Pidev enesekriitika. Tunned, et jõud on kadunud, oled ohver. Lubad inimestel ennast kamandada. Raskused enda eest seismisel. Võtad elu liiga tõsiselt. Kannad endas süüd ja häbi seksuaalsuse pärast.


MIGREEN'i psühhosomaatiline põhjus: kontroll, surve, tõsidus, perfektsionism. Võtad endale liiga palju kohustusi. Suur vajadus armastuse ja tunnustuse järele. Eirad oma vajadusi. Sead teised inimesed endast ettepoole. Ülim mure, süü ja rahutus. Konflikt iseenda ja teiste inimestega. Enesekaristamine. Tunned viha ja oled teiste peale pahane. Ütled: "Sa teed mulle peavalu."

MUNASARJATSÜST'i psühhosomaatilised põhjused: hoiad endas vanu haigetsaamisi, mida on põhjustanud mehed, ja valu varasemast vaimsest, emotsionaalsest või füüsilisest väärkohtlemisest. Tunned, et sa ei ole küllalt hea. Tõrjud naiselikkust. Probleemid viljakusega, näiteks tahad lapsi, kuid ei ole võimeline neid saama. Peidad oma kurbust ja pettumust. Tunned üksildust ja seda, et sind ei armastata. Konflikt ema, õe, lähedase naissugulase või sõbraga.

NEERUKIVIDE psühhosomaatiline põhjus: karmus, negatiivsus, alaväärsustunne. Hirm halvab sind. Tahad, et asjad kulgeksid sinu soovi kohaselt.Kahetsus, jäikus, paindumatus, põikpäisus. Vaatad elu negatiivsest küljest. Elad minevikus. Kannad valusaid mälestusi. Võimetus usaldada. Häbi, pettumus, nurjumine. Tunned, nagu oleksid haamri alla sattunud.


NEERUPROBLEEMID'e psühhosomaatiline põhjus: madal enesehinnang, vimm, tarkerdumine, kurnatus. Annad oma jõu ära, tunned ennast tähtsusetuna.Süüdistad oma puudustes teisi. Püüad leida patuoinast. Energiapuudus. Tunned jõud kaudumist, rahutust, oled kimbatuses. Suhetes probleemid või on suhe lagunenud. Vana kurbus ja hirm, mis ei kao.

OSTEOPOROOS, LUUDE KULUMISe psühhosomaatiline põhjus: oled nõrk, toetuseta, piiratud. Hoiad endas süüd ja vimma. Ei taha oma tegude eest vastutada. Oled ennast hooletusse jätnud, mures. Kannad rasket koormat. Tunned, et oled eksinud, jõuetu, isoleeritud, häbistatud - su maailm justkui laguneb koost. Raskused arvamuse väljaütlemisel ja selle küsimisel, mida vajad.

NOHU (NINANEELU NOHU) psühhosomaatiline põhjus: neelad oma viha, pettumuse, vimma ja kurbuse alla. Peidad tõeliseid tundeid enda sisse ja näitad teistele oma karmi, külma ja paindumatut nägu. Sügavale surutud valu ja agressiivsus. Oled minevikku kinni jäänud. Elad fantaasia- ja unistuste maailmas. Sügav soov saada päästetud. Pidurdad isiklikku avardumist ja arengut.


PEAVALU psühhosomaatiline põhjus: stress, väsimus, tõsidus, toimub liiga palju. Tunned, et sa oled kontrolli alt väljas, maha surudtud, sinu ümber on liiga palju rahvast, oled pettunud, sinu jalgealust õõnestatakse. Enesekriitika, enesesabotaaź, enese alahindamine, kohtumõistmine enda ja teiste üle. Mõtled ja analüüsid liiga palju.

RASVUMISE psühhosomaatiline põhjus: tunned, et oled haavatav, mitte küllalt hea, ebahuvitav, masenduses. Sööd liiga palju, et tundeid maha suruda. Usud, et kehalt suuremana suudad ennast valu eest kaitsta. Tunned takerdumist, motivatsiooni ja tasakaalu puudumist. Hoiad endas minevikust pärit valu ja vimma. Karistad ennast toiduga. Püüad inimesi eemale tõugata ja kaugemal hoida. Lükkad asju pidevalt edasi, tunned, et sa ei vääri elus häid asju.

REFLUKS'i (mai-söögitoru tagasivooluhaigus) psühhosomaatilised põhjused: raskused elu "seedimisel". Tunned ennast ebamugavalt selle tõttu, mida näed, tunned, kuuled või koged. Oled ärritunud ja pettunud, sest sa ei suuda kontrollida sinu ümber juhtuvat. Süütunne mineviku pärast. Tunned ennast minevikus tehtud valoikute pärast abituna. Osutad elule vastupanu, selle asemel, et kogemustest õppida.

RINNAVÄHI psühhosomaatiline põhjus: Oled võimetu ennast hellitama, sest oled võtnud enda kanda kõigi teiste probleemid. Tunned, et oled süüdi ja ülekohtune. Liiga palju muret ja kartust. Puudus enesekindlusest ja armastusest. Tunned ennast ohvrina.


SOOLATÜÜGAS'te psühhosomaatilised põhjused: vaatad elu, kui inetut, ähvardavat, vaenulikku. Keskendud negatiivsele ja sellele, mida sa vihkad ja mis sulle ei meeldi, mitte meeldivatele asjadele ja sellele, mida armastad. Tunned ennast sobimatuna, veetluseta, et sa ei ole elus häid asju väärt.

TRAUMA (füüsiline) psühhosomaatiline põhjus:ei kuula iseenda ega kõrgemat tarkust. Tugev vastuseis muutustele. Vajad äratamist. Piirad ennast pidevalt, lased negatiivsel mõtlemisel oma elu üle võtta. Enesesabotaaź.


VÖÖTOHATIS'e psühhosomaatilised põhjused: madal enesehinnang, väärtusetuse tunne, mille juured ulatuvad lapsepõlve. Hoiad endas minevikust pärit viha ja vimma. Noriv, nõudlik, ülitundlik. Pidev ja hoolikas enese ja teiste vaatlemine. Jõuad alati sama mõtteni: "Ma ei ole küllalt hea, seega võin vabalt ka alla anda."


Allikas: Sinu keha, kui hinge peegel.
 
     

Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv