Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

 

 

 
Kust saada kasutusjuhend oma partneri mõistmiseks

     
 
Kas poleks imeline omada kasutusjuhendit oma partneri õigeks mõistmiseks?

     
 
 
 
     
Kui sa soovid saada mingi ala spetsalistiks, siis läbid sa koolid ja kursused ja saad selle kohta tunnistuse, et sa oskad seda.
Kui sa ostad poest kodumasina, siis saad kaasa kasutusjuhendi, et kuidas seda kasutada. Võtad kasutusjuhendi ette, vajutad nuppe ja kõik sujub. 

Kust aga saada kasutusjuhend oma partneri mõitsmiseks, et kõik suhtes sujuks?

Paarisuhtesse minemiseks pole vaja läbida mingit kursust. Ei anna keegi kaasa ka sinu kaaslasega tema kasutusjuhendit.
Kuidas sulle meeldiks aga see, kui saaksid oma partneri kasutusjuhendi?
Mis see muudaks sinu jaoks?
Kas oleks kergem temaga suhelda, temast aru saada ja teda armastada? 

Paarisuhtes olemine on samasugune teema, mis vajab teadmisi, oskusi ja häid tööriistu, et sellega edukalt toime tulla. Mis saaks olla veel paremat, kui selleks oleks kasutusjuhend.

 
Paarisuhtes olemist meie koolis ei õpetata. Ühel hetkel suureks kasvades leiad ennast täiskasvanute maailmast paarisuhete keerisest ja mõtled, kuidas sellega hakkama saada. 
Ainsad teadmised oled saanud vanemate eeskujust, sest laps on kodu peegel. Ta saab alateadliku mudeli eluks kaasa sealt. Laps õpib, mis on armastus, kui vaatleb oma vanemaid. Läbi oma kasvamise aja jälgib laps vanemaid ja matkib neid. Milline iganes siis vanemate vaheline suhe on, just selline hakkab olema lapse teadvuse jaoks armastus. Ja isegi, kui paljud ütlevad, et nad ei taha oma vanemate moodi kohe mitte mingil juhul elada, siis endalegi teadvustamata käitutakse alateadlikult just nii. Sest need on need oskused, millega olete suureks kasvanud, mis on teile tuttavad. 
 
Koolis ei jagata enam häid juhtnööre, mis see paarisuhe tegelikult on, millised on seal ette tulevad keerukused ja kuidas seda hoida toimivana - sellisena, et tunneksid sellest rõõmu ja tahaksid selles olla.
On loomulik, et peale suureks sirgumist hakkame otsima endale partnerit. Armume, läheme suhtesse. Ja järsku leiame ennast kohast, kus suhtelained hakkavad üle pea kokku lööma. Miks see kõik nii raske peab olema....?!
Kui seda vaid keegi õpetaks, et kuidas on õige.....
 
Need lained on igas suhtes. Sest suhtes on koos kaks täiesti erinevat isiksust. Alguses tundub, et leidsid endale ideaalse täpselt sulle sobiva partneri, kes mõtleb nagu sina ja oskab täita kõiki sinu soove.
Peale armumise perioodi lõppu hakkad märkama, kui palju on teis tegelikult erinevust. Sellest erinevusest saab põhiline tülide allikas. Tülli minnakse enamasti sellepärast, et partner teeb-mõtleb-ütleb, midagi mis ei ühti hetkel sinu mõtlemise ja soovidega.
Kahjuks maailma nähakse ainult läbi oma silmade ja arvatakse, et see on ainuõige maailm ja selle õigus eest peab võitlema suurte tülideni välja. Järelikult tuleb teise peale solvuda, kui tema ei näe maailma nii nagu sina. Siit see tülide pall lähebki veerema. Kui seda tasakaalustada ei oska, siis ei tule õnnelikust paarisuhtest midagi välja.

Suhe on osa sinu elust. Kas tahad, et see oleks hea osa või kannatus?
 
Kus siis aga saaks ikkagi õppida seda, mida koolis ei õpetatud, seda kuidas kannatusest liikuda õnneni? Kus saaks korrigeerida seda vanemate poolt kaasa saadut? Kust saada teada need võlunipid, mis panevad suhte toimima?
 
Rahvusvaheliselt tuntud paarisuhte koolitus "Teekond soovitud armastuseni" käib läbi kogu tee, mis paarisuhtes olemiseks on vajalik. See koostab samm sammult sinu enda kasutusjuhendi armastuseks. Sinu partneril on palju kergem peale seda sinust aru saada. Ka sina ise hakkad endast aru saama. Sa õpid olema armastatud.
S
ee on koolitus, kus saad just need teadmised, mida mujalt ellu kaasa ei antud. 

Paljud osalejad on pidanud seda koolitust elumuutvaks kogemuseks. 

Paarisuhte koolitus annab teadmise:
*milline on sinu personaale arusaamine armastusest - saad oma armastuse kasutusjuhendi
*miks olete partneriga nii erinevad ja kust tulevad teie erimeelsused
*kas erimeelsused tähendavad seda, et te ei sobi partneriga
*kuidas erimeelsuseid saab kasutada ise enda valukohtade mõistmiseks ja arenguks
*millised tööriistad aitavad lahendada paarisuhtes esile tulevaid erimeelsuseid
*millised tööriistad aitavad luua toetava, austava ja armastava suhte
*kuidas liikuda partneriga koos ühel teel ja ühe eesmärgi suunas


Pole mõtet oodata, et su suhe läheks päris katki, enne kui saad need teadmised ja tööriistad. Mida varem uued teadmised omandada, seda turvalisem saab olema su suhe. 
 
Loe töötoa kohta rohkem SIIT.

Kristina Tamm