Metaforkaarditega töötamine

     
 
Sümbolkaarditega töötamine ja neis peidus olevate sõnumite lugemine

     
 
 
 
     
Töötoa eesmärgiks on sümbolkaartite kasutama õppimine.

Koolituse läbinu on saanud isikliku puudutuse kaardites olevatest sõnumitest ja omandanud uusi tehnikaid kaarditega töötamisel iseseisvalt.

Töötuba sobib kõigile, kes soovivad astuda sammu enesearengu teel või soovivad aidata kliente nõustamisel.

Käsi püsti, kes on vahel mõelnud, et tahaks, et keegi ütleks, mida edasi tegema peaks mõnes olukorras, kuhu oled kinni jäänud ja otsid võimalikku parimat lahendust, aga ei näe seda ise hetkel? Teate küll, see on hetk, kus tahaks ennustaja juurde pöörduda. Öelge lihtsalt keegi palun ometi mis ma tegema pean!?

Selline seisund on nii inimlik. Ja see tekib, sest sa vaatad olukordi tihti vaid läbi enda silmade, vaid endale omase nurga alt.
Aga tegelikult on vastused sinu ja meie kõigi sees olemas, sest vaid sina ise tead kõige paremini, mis oleks sulle parim. Sa ei oska neile vastustele lihtsalt ligi pääseda alati.

Seekord vaatame, kuidas saab sümbolkaarte enda heaks ära kasutada ja millised aarded on neis peidus. Kuidas pilte vaadates hakkavad sinu seest teadvusse tõusma lood ja sinu jaoks parimad vastused.
Töötame piltidega kaartitega, millele ei ole keegi andnud kindlat tõlgendust ega ühtegi tähendust. Tõlgendus kaardile on just see, mis on sinu puudutus hetkel selle pildiga. See tähendus on ka ajas muutuv. Juhendamise abil läheme kaardite tõlgendusega samm haaval sügavamale ja sinus saab nende abil iseenda või teiste teejuht.

Grupitööd viib läbi loova arengu koolitaja ja nõustaja Kristina Tamm ning kasutame tema enda loodud metafoorkaarte.

Töötoad toimuvad:
09.04 Keilas, Keskväljak 13 - 2-ne korrus Arklitoa tuustipoe koolitusruumis (Sõbralt Sõbrale kauplusega ühes majas, 2-l korrusel).

26.04 Tallinnas, Ahtri 8, VII korrus, Teadlik mina kooli ruumides

Töötuba kestab ~2 h, kl 18.30-20.30
Kohtade arv on piiratud, vajalik eelgeristreerimine.
Osalustasu 15.-. Koha garanteerib ette tasutud tagastamatu osalusmaks. Registreeri SIIN.
Vabade kohtade olemasolul saab osalustasu tasuda ka kohapeal sularahas või pangakaardiga.


Sümbolkaardid töötavad põhimõttel, kus toimub mõtte esitamine ülekantud tähenduses. Metafoorid ehk sümbolid pildil on kujundid, piltlikud väljendid, mis ümbritsevad meid kogu aeg. Metafooride kasutamisel kantakse ühe nähtuse või objekti omadused või tunnused sarnasuse alusel üle teisele. Need ülekanded on varjatud võrdlused meie elust.
Meis kõigis on enda sees olemas omadused, et lahendada enda probleeme. Metafoorid aitavad meile peegeldada seda, mis on meis juba olemas ja annavad meile kätte õige teeotsa liikumiseks.

See meetod aitab ergutada mõtlemis- ja kujutlusvõimet, võimaldab parema ühenduse intuitsiooniga, loob emotsionaalsust.
Selle meetodi abil saame oma analüüsiva mõtlemise ümber lülitada kuulama oma sisehäält ja olla iseenda tervendajad. See meetod aitab avaneda ka neil, kes muidu on väga ratsionaalselt peas kinni.

Kui tunned vajadusi paremini mõista oma elu, saada teada, mis sind takistab ja liikuda soovitud tulemuse poole, õppides kuulama oma sisehäält, ennast rohkem usaldada; mõista nii ennast, kui maailma; saada teadlikumaks ise endast ja oma ümbrusest on see meetod hea valik.
Samuti sobib koolitus terapeutidele, kes soovivad arendada metaforkaardite kasutamise oskusi.
 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv