PREP-paarisuhte koolitus Saaremaal

     
 
29-30 september PREP-paarisuhtekoolitus - teaduspõhine täiskasvanute täiendõpe.

     
 
 
 
     
Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programm (Prevention and Relationship Enhancement Program) on suunatud kommunikatsiooni parandamisele ja suhte tugevdamisele partnerite vahel ning toimub koostöös SA Väärtustades Elu-ga.
Tegemist ei ole raviva teraapiaga, vaid paarisuhte alase täiendõppe programmiga paaridele.


Koolituse eesmärk:
Aitab paaridel saavutada lähedust ning käivitab protsessid, mis viivad sügavama, tervema ja elujõulisema suhteni pikas perspektiivis.

*aitab paaridel toime tulla ja/või elada erinevuste ja erimeelsustega
*innustab pühendumusele ja kohusetundele ning aitab näha kooselu pikaajalise projektina
*arendab ja juhendab kommunikatsiooni- ja probleemilahendamisoskuste treenimist
*teadvustab ja vajadusel kohandab ettekujutusi ja ootust paarisuhte rollidest ning muudest kooselu aspektidest
*teadvustab läheduse stimuleerimise tähtsust paarisuhtes läbi erinevate olukordade: rõõmu, lõbu, intiimsuse, sensuaalsuse, seksuaalsuse ja sõpruse.


Paarisuhte kvaliteet on määrava tähtsusega teie laste elukvaliteedile. Vanematevahelised konfliktid määravad selle, millised võimalused lapsed elus saavad. Läbi panustamise suhtesse panustame ka harmoonilisematesse lastesse. Luues paremad suhted kooseluks, loome ka parema ühiskonna.

Rahulolu tase paarisuhtes oleneb suuresti turvatunde, intiimsuse ja usalduse tasemest partnerite vahel. See koolitus aitab kaasa sellise kommunikatsioonikeskkonna loomisele paarisuhtes.
Need paarid, kellel on kehvad konfliktilahendamise oskused, neid ohustab ebaõnnestumine suuremal määral. Kui paar ei suuda konfliktidega ja probleemidega töötada ühise meeskonnana, ei suhtle omavahel efektiivselt ja käituvad teineteisega aina inetumalt, siis lõpetatakse heade tööriistade puudumisel tihti suhtesse investeerimine. Kuid kas see on lahendus?

Paarisuhe toimib, kui mõlemad pooled võtavad vastutuse selle eest, mida nad ütlevad ja teevad, mõlemad peavad suutma ennast turvaliselt tunda ja mõlemal peab olema usk ühisesse tulevikku teineteisega. 


Peaküsimus on: "Mil viisil mina sellesse kõike panustan?"

Kellele see kursus on?
*neile, kellel on koos hea olla, kuid sooviksid panustada sellesse, et see jääks püsima.
*paaridele, kes omavad pikki aastaid rahulikku kooselu kogemust, olles juba rutiinide ja kindaks kujunenud harjumuste küüsis uue arengusuuna leidmiseks. 
*kui suhtesse on hakanud kogunema negatiivsus, on see hea abivahend pöörde tegemiseks.

NB! Paaridele, kes on hädas suurte konfliktidega on soovitav lisaks koolitusele pöörduda ka nõustaja poole, muidu saavad nad koolitusest vaid piiratud kasu. Kuna koolitusel saadu on nende jaoks võib-olla liiga lühiajaline ja pinnapealne saamaks jälile sügavaimatele probleemidele.Programm toimib, kui mõlemad partnerid on motiveeritud kommunikatsiooniga ning omavahelise suhtega tööd tegema. Kui on olemas hea tahe ja soov panustada, siis PREP'i efektiivsed tööriistad aitavad suhtel liikuda paremuse suunas.

PREP'i põhimõte seisneb selles, mil moel partnerid teineteisega käituvad, kuidas omavahel suhtlevad ja millised on nende hoiakud suhtesse. Need on mallid, mida saab muuta või parandada. Paaril endal peab olema piisavalt tahet muutusprotsess ette võtta ja kas nad on nõus piisavalt tahtma panustada, et muutust ellu viia. 
Tulemus sõltub panusest kursusel ja hiljem kodus.

See programm põhineb uurimustöödel, on üks paremini dokumenteeritud kooselukursus maailmas ja on loodud paarisuhte tugevdamiseks ning kooselu negatiivse arengu ennetamiseks.

Loome ju elukestvaid paarisuhteid selleks, et tahame inimesena kogeda midagi põhjapanevalt head, mitte terve elu probleeme lahendada.

2-päevase koolituste ajad (kokku 16 h):


29-30.09.18  kl 10.30-18.30 Uuetalu tee 8, Alliku küla, Saue vald,Soodushind 50.-/inimene (tavahind 140.-/ inimene).

Koolituse viivad läbi PREPI paarisuhte koolitajad: Kristina Tamm ja Meeli Laane.


Kursuse osaluse saad tellida SIIT. Viimane päev kursusele registreerimiseks on nädal enne koolitust.


Koha tagab täies mahus tasutud arve. Tähtajaks tasumata arve ja koht töötoas tühistatakse.
Registreerimise tühistamisel kuni 10 päeva enne koolitust tagastatakse 50% makstud summast. Viimane päev registeerimiseks on nädal enne kursuse algust.

Töötame väikse, hubase ja turvalise grupiga.

Osalejate arv on piiratud. Osalemiseks vajalik eelregistreerimine. 

Küsimuste korral võta ühendust mob: 50 20 796
või kirjuta: info@siseminerahu.ee

Kristina Tamm


Loe koolituse kohta tagasisidet SIIT.

Kuula rohkem sellest koolitusest SIIN.

 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv