PREP-paarisuhtekoolitus

        
     
 
PREP-paarisuhtekoolitus: baasoskused - teaduspõhine kogemuslik täiskasvanute täiendõpe suhete baasoskusest.


     
 
 
 
     
Paarisuhte Rahulolu Edendamise Programm (Prevention and Relationship Enhancement Program) toimub koostöös SA Väärtustades Elu-ga.
Tegemist ei ole raviva teraapiaga ega paarisuhteterapeudi väljaõppega, vaid paarisuhte alase täiendõppe programmiga paaridele, kus õpitakse suhtes olemise baasoskuseid.


PREP-paarisuhtekoolitus on kogemuslik koolitus, mis õpetab baarisuhtes olemise baasoskuseid, mida koolis sulle ei õpetatud ja vanemad õpetada ei osanud. Sa õpid siin suhte vundamenti laduma.
Kui midagi vajab sinu suhtes muutmist, siis koolitus on selleks parim võimalus muutuseid ette võtta.
Koolitus algab peale koolitajates ning selle koolituse läbiviijad Kristina Tamm (sertifitseeritud paarisuhteterapeut) ja Meeli Laane (sertifitseeritud kaotusvalu spetsialist) on nagu kaks kirssi tordil sellel koolitusel koos oma värvikate kogemuste ja sügavate oskustega.
Saa osa elumuutvatest hetkedest ja oskustest, kus riik on andnud oma panuse, kuna väärtustab paarisuhte heaolu. Riik maksab sinu eest koolitusel osalemisest kinni 200.- Mida sa veel ootad?!
 

Koolituse eesmärk:
Aitab paaridel saavutada lähedust ning käivitab protsessid, mis viivad sügavama, tervema ja elujõulisema suhteni pikas perspektiivis.

Koolituse tulemusel osalejad:
*on teadlikud tugeva vundamendiga paarisuhte loomisest
*on teadlikud tühjast tõusva tüli tagamaadest
*oskavad viha käsitleda tervel moel
*tulevad paremini toime erinevuste ja erimeelsustega
*teavad probleemilahendamise tehnikat
*on kogenud praktilisi kommunikatsiooni- ja probleemilahendamise oskuseid 

Koolitusel õpitakse: 
Kogemuslik programm on suunatud kommunikatsiooni parandamisele ja suhte tugevdamisele partnerite vahel.
*armastuse keeli
*suhtlemise ohumärke
*hea suhtlemise alustalasid
*mis on tegelikult tüli põhjuseks
*turvalist vestlust ja kaaslase kuulamist
*sõpruse ja lõbu vajalikkust ning hoidmist
*põhjendatud ja põhjendamata ootuseid
*stressiga toimetulekut
*probleemide lahendamist
*andestamise võimalikkust ja vajalikkust
*pühendumise olulisust


Kellele see kursus on?
*neile, kellel on koos hea olla, kuid sooviksid panustada sellesse, et see jääks püsima.
*paaridele, kes omavad pikki aastaid rahulikku kooselu kogemust, olles juba rutiinide ja kindaks kujunenud harjumuste küüsis uue arengusuuna leidmiseks. 
*kui suhtesse on hakanud kogunema negatiivsus, on see hea abivahend pöörde tegemiseks.

NB! Paaridele, kes on hädas suurte konfliktidega on soovitav lisaks koolitusele pöörduda ka nõustaja poole, muidu saavad nad koolitusest vaid piiratud kasu. Kuna koolitusel saadu on nende jaoks võib-olla liiga lühiajaline ja pinnapealne saamaks jälile sügavaimatele probleemidele.


Programm toimib, kui mõlemad partnerid on motiveeritud kommunikatsiooniga ning omavahelise suhtega tööd tegema. Kui on olemas hea tahe ja soov panustada, siis PREP'i efektiivsed tööriistad aitavad suhtel liikuda paremuse suunas.

PREP'i põhimõte seisneb selles, mil moel partnerid teineteisega käituvad, kuidas omavahel suhtlevad ja millised on nende hoiakud suhtesse. Need on mallid, mida saab muuta või parandada. Paaril endal peab olema piisavalt tahet muutusprotsess ette võtta ja kas nad on nõus piisavalt tahtma panustada, et muutust ellu viia. 
Tulemus sõltub panusest kursusel ja hiljem kodus.

See programm põhineb uurimustöödel, on üks paremini dokumenteeritud kooselukursus maailmas ja on loodud paarisuhte tugevdamiseks ning kooselu negatiivse arengu ennetamiseks.

Loome ju elukestvaid paarisuhteid selleks, et tahame inimesena kogeda midagi põhjapanevalt head, mitte terve elu probleeme lahendada.

2-päevaste koolituste ajad (kokku 16 h):
Koolitajad: Kristina Tamm ja Anu Stamberg


*6-7.02.21 Keskväljak 13, Keila, kl 10-18. 

*20-21.02.21 VEEBIS, kl 10-18.

*01-02.05.21 Keskväljak 13, Keila, kl 10-18.


*26-27.06.21 Weizenbergi 6, Tallinn, kl 10-18. 

Soodushind 50.- /inimene.
Tavahind 250.-/inimene .

Väärtustades Elu Sa on Sotsiaalministeeriumi strateegiline partner.Registreerimise tühistamisel ei tagastata alla 50 eurost arvet.

Küsimuste korral võta ühendust mob: 50 20 796 Kristina Tamm
või kirjuta: info@siseminerahu.ee

Paarisuhte kvaliteet on määrava tähtsusega teie laste elukvaliteedile. Vanemate vahelised konfliktid määravad selle, millised võimalused lapsed elus saavad. Läbi panustamise suhtesse panustame ka harmoonilisematesse lastesse. Luues paremad suhted kooseluks, loome ka parema ühiskonna.

Rahulolu tase paarisuhtes oleneb suuresti turvatunde, intiimsuse ja usalduse tasemest partnerite vahel. See koolitus aitab kaasa sellise kommunikatsioonikeskkonna loomisele paarisuhtes.
Need paarid, kellel on kehvad konfliktilahendamise oskused, neid ohustab ebaõnnestumine suuremal määral. Kui paar ei suuda konfliktidega ja probleemidega töötada ühise meeskonnana, ei suhtle omavahel efektiivselt ja käituvad teineteisega aina inetumalt, siis lõpetatakse heade tööriistade puudumisel tihti suhtesse investeerimine. Kuid kas see on lahendus?

Paarisuhe toimib, kui mõlemad pooled võtavad vastutuse selle eest, mida nad ütlevad ja teevad, mõlemad peavad suutma ennast turvaliselt tunda ja mõlemal peab olema usk ühisesse tulevikku teineteisega. 

​Peaküsimus on: "Mil viisil mina sellesse kõike panustan?"

Loe koolituse kohta tagasisidet SIIT.


Kui soovid koolitusest rohkem kuulata, siis Karmen Maikalu ja Hannes Hermaküla  jagavad oma mõtteid SIIN ning Andres Sild arutleb suhteoskuste üle SIIN.

,
 
     


Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv