Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv

 

 

 

Teekond soovitud armastuseni tagasiside

     
 
Siin lehel on klientide tsitaadid, kommentaarid ja tagasiside meie töötubadest ning koolitustelt.  Konfidentsiaalsuse tagamiseks on osalejate nimed eemaldatud.

     
 
 
 
     
Rahvusvaheliselt tunnustatud paarisuhte töötuba *Teekond soovitud armastuseni* tagasiside:
 • Minu jaoks tuli siit töötoast põhivajadus välja. Sain teada, miks mõni asi ärritab mind ja mõnes olukorras tuleb paanika või ärevus. Nüüd mõistan ka oma partneri lapsepõlve ja seda, miks ta reageerib minu arust mõttetutele asjadele. Tegelikult on need meie suhtes rääkimata asjad, millest ei julge või on häbi rääkida. Kuid sellel kurusel sa lihtsalt pead neist rääkima. See süstematiseerib. Koduses miljööd ei ole neist teemadest rääkimisel sellist konkreetsust. Siin saad tegeleda oma suhtega terve 2 päeva. Ja kui meil ei ole elus selliseid abivahendeid nagu siit töötoast sain, siis me ei jõuagi kunagi sinna. Kui hea, kui keegi on sellised tööriistad ära teinud ja sina jõuad neid samm haaval kasutades sellise tulemuseni.
 • See töötuba on nagu põhjuste-tagajärgede töötuba. Need on asjad, millele me ei oska igapäeva elus mõelda. See teooria aitab mõista meie suhtes tagajärgede põhjuseid. See näitab kohta kust meie probleemid tulevad. Ma teadsin, et mu partneris on haavatud laps, aga kui palju ja mis moel haavatud, seda ma sain nüüd teada. Ma sain selle tunde siit ja see viis tõeliselt teisele tasemele mu arusaamise partnerist. See töötuba aitab turvaliselt ja tõeliselt avaneda, ka siis kui sa muidu kardad seda teha..
 • Nii turvaline. Redel (struktuur) on ees ja tuleb ainult ronida, et saada vastuseid.
 • Selline töötuba peaks olema kohustuslik juba gümnaasiumi lõppedes.
 • See avas pildi hoopis uuest suunast, nähes, et mu partneris on alati ka väike laps, oma rahuldamata jäänud vajadustega ja haavadega lapsepõlvest. Nüüd ma tean, miks ta käitub niimoodi. Mõistan teda paremini ja suudan aktsepteerida tema reaktsioone. Mõistan, et paljude meie probleemide põhjuseks polegi mina. See aitab temaga rohkem kohale jääda meie erimeelsustes.
 • Ma sain oma probleemidele põhjused.
 • Hea saab muutuda veel paremaks. Sain välja öelda asju, mida muidu ei oleks võib-olla öelnud.
 • Sa võid käia teraapias pikalt. Aga kui sa ei tea probleemide algpõhjuseid, siis kulub teraapiaks küll palju aega.
 • Ma poleks elu sees tulnud selle peale, et naisega sellistest asjadest rääkida. Nüüd ma tean, mida ta vajab.
 • Nüüd teadvustasin endale need ajendid, miks ma niimoodi tunnen. Ja see aitab paremini neist teravatest nurkadest suhtes läbi minna.
 • See muudab suhte sügavaks. Mõistan, et siia tulek on tohutu enese ületus, et ennast avada. Kuid siit saadav pole võrreldav vist millegagi. Vahva seltskond siin ja tulid oleme, meie siin oleme astunud oma suhtes nüüd sammu edasi. Aga kus need teised paarid siis on ja mis nemad teevad seal väljas?
 • Olen olnud suur skeptik. Tehes 2 päeva jutti seda tööd, sellest on meie suhtele suur kasu. Suhe on elukestev maraton, mis vajab ka oma joogipause ja toitlustuspunkte. Imagol on olemas selles suhte-maratoni osas kindel koht, tal on kindel osa toitlustuspunktis.
 • Meeldis mitteverbaalne hoidmise harjutus, mis võimaldab kenasti ühendust luua, kui probleem ei kannata kohe lahendamist.
 • Mul on kade meel, et Imago terapeutidel on kohe tööriistad kodus olemas, et neid oma suhtes kasutada.
 • Mõtlen juba, kuidas neid tööriistu äris ja kliendisuhetes ka ära kasutada.
 • Mulle isiklikult enda tundma õppimise kohta andis kindlasti see väga palju ja koolitus tegelikult oli väga hea. Tõesti see peaks olema suhte alguses kõigile kohustuslik.
 • Ma ei olnud teadlik, et me oleme partneriga ühesuguse haavaga, et meil on ühesugused ootused ja vajadused, aga meie kaitsed on erinevad, Nüüd on teda lihtsam mõista. Enne oli rohkem mina, mina, mina. Nüüd on kergem mõista, et ka partneril on oma haavad.
 • Kui tunned, et oled kuuldud ja mõistetud, mis sa veel siis tahata oskad.
 • Mõtlesin alguses, et millal see jama ära lõppeb, et millal koju saan. Aga see andis meile aja koos olemiseks, millest me nii väga puudus tunneme. Ja tegelikult tegi see kõik meele härdaks siin. Kuigi kõigega ei taha leppida, oli see väga kihvt.
 • Alates hetkes kui sain teada, et on Imago, siis olin kahe vahel: õige koht/hirmus koht. Pendeldasin hirmus, et mees ütleb ikkagi viimasel hetkel, et ta ei tule minuga kaasa siia. Aga ma olen väga võimsas seltskonnas. Ma tunnen, et siin on inimesed, kes on kõik võitjad. Kes ei anna alla. Me teame nüüd mõne sammu võrra rohkem, kui teised meie ümber. Võtan siit kaasa teadmise, et minu mees on võimeline tunnetest rääkima ja tundeid tundma. Samuti uued nipid ja selle mahuka töövihiku.
 • Grupi tunne oli hea. Ma ei teadnud, kuhu ma tulen, tulin naisega kaasa. Olen ise ka üllatunud, et olen ennast nii palju avanud ja avastanud.
 • Milline oli sinu kogemus selle töötoaga? - Meeldiv, positiivne, ladus, rahulik, arendav, ühendav.
 • Mis olid uued asjad mida sa õppisid sellest töötoast? -  Minu jaoks oli kõige olulisem teadmine, et ei pea pakkuma lahendusi, vaid kõige alus on teise teavitamine. (Kuklas on koguaeg pinin, ära virise kui sa ei oska lahendust pakkuda). Nii saab teemast teist teavitada ja ka temal lasub nüüd kohustus midagi ettevõtta, sest ta soovib ju mulle head
 • Milline oli sinu kogemus koolitajaga? - Meeldiv, asjalik, rahulik, parajas tempos, sai ise proovida, sai kogeda, kuulata ja näha. Koolitaja teadis mida ta teeb, ta juhtis gruppi, oli abiks, suunas ja aitas vajadusel. Olen igati rahul ja meeldivalt üllatunud kui professionaalselt koolitus läbi viidud sai. 
 • Mida sa ütleksid paarile, kes kahtleb kas osaleda või mitte töötoas? - Ma ei näinud enda teise poolega suhtlemisel probleeme, me olime kõik teemad mis vajasid rääkimist, üksteisele ära öelnud. Siiski, palju vähem energiat kulub kui sa tead rohkem suhtlemisest, kuidas mehed ja naised erinevalt reageerivad, kuidas leida õige hetk, mil võid loota et sinu ütlemine kohale jõuab ja kuidas ise rahulikuks jääda kui mitte midagi ei juhtu peale sinule nii olulise info edastamist. See on muljet avaldav. Lisaks uued teadmised, mis on abiks parema ja positiivsema suhtega jätkamisel. Meie puhul, kellel on lapsed, oli see üle pikaaja koosolemise võimalus, ainult üksteisega, kvaliteet aeg, täiega. Kahtluse korral soovitan pigem osaleda, võita on paljugi.

Loe töötoa kohta siit.