Metafoorid

     
 
Metafoor - kiirtee alateadvusse ja tõhus tööriist eneseabis.


     
 
 
 
     
Viimasel ajal kihab Sisemise Rahu leht pidevalt uutest tõhusatest iseseisvaks tööks mõeldud teraapilistest programmidest, mis on kõik päris minu enda loodud. Need programmid on koostatud psühhoteraapias kasutatavate uusimate valdkondade kombinatsioonidest ja on seetõttu täiesti unikaalsed ja väga tulemuslikud.

Aga, kes olen üldse mina, et selliseid programme luua? Tutvustan teile siis ennast, et tunneksite ennast rohkem turvalisemalt ja saaksite teadmise, kas olete ikka hoitud kätes.
Olen psühhoterapeut, transpersonaalne coach, kõrgema taseme Imago paarisuhte terapeut ja koolitaja. 5 aasta jooksul omandasin
Transpersonaalse psühholoogia ja hüpnoteraapia erakoolis psühhoteraapia eriala ning Imago Relationship International instituudis kõrgema taseme Imago paarisuhte terapeudi ja koolitaja eriala. Hetkel olen lõpetamas superviisori väljaõpet. Kuna mulle tundub, et see maailma on elukestev õpe, siis jätkan veel praegugi enda täiendamist uute teadmiste omandamiseks ja järgmiste tasemete saavutamiseks psühholoogia valdkonnas. Paralleelselt toetan ka meie koolis uute psühhoterapeutide väljaõpet mentorina. Ma naudin seda teed. Kõike mida teen, seda teen väga pühendunult, kirega ja südamest. Võimalus teisi aidata ja midagi kasulikku luua loob minu sees tõeliselt hea tunde.
Psühhoteraapia õppetöö programmi kuulus ka metafooridega töötama õppimine. See meetod võitis mu südame esimeste sekunditega. Mäletan, et tundsin kohe seda äratundmist - sellest saab minu teekond. Kuigi esimene reaktsioon oli tolle tunni alguses, et kas me hakkame nüüd ennustamist õppima, et kuhu ma sattunud olen?!! Üpris pea sai selgeks nende tegelik teraapiline toime ja, et tegemist pole mitte ennustamise kaartitega.
Metafoorid meeldivad mulle sellepärast, et neil ei ole kindlat tähendust. Neil on see tähendus, mida igaüks neile just annab. Inimese enda elu hakkab peegelduma neis kaartites varjatud võrdluste abi. See tähendab ülekannet sinu elust visuaalsele pildile, mis annab igaühele personaalse, just tema elule vastava tõlgenduse. Sümbolite tõlgendus baseerub sinu isiklikul tõlgendusel ja erinevatele sõnadele sinu sõnavaras. Need on saanud tähenduse läbi selle, mida sa koged, näed ja oled õppinud.
Minu õpetajaks oli Iisraelist pärit terapeut Ofra Ayalon, kes on ise ka paljude metafoori kaardite autor. Tema töötas metafooridega näiteks ka kriisitöös tsunami ohvritega. Metafooridega töötamisel on väga laiad võimalused nii individuaaltöös, kui ka gruppidega töötades.
See, mis mu ees metafooridega avanes oli ahhetama panev. Ma nägin, kuidas see meetod avab ka nende inimeste jaoks uksed, kes nõustaja toolis istudes jäävad väga kidakeelseks endast rääkides, kellel on raske vastata nõustaja küsimustele ja saada kontakti iseendaga. Metafoorid panevad kõnelema peaaegu igaühe ja annavad vastuseid nii kiirelt ja lihtsalt. See aitab näha midagi, mida me muidu ei taipa märgata – olukordi teise pildi läbi.
Olen tänaseks nii suur metafooride fänn, et mul on endal kasutada 40 erinevat pakki metafoori kaarte, igaüks neist erinevate teemadega töötamiseks. Väikest osa näete ka juures oleval pildil.
Minus tekkis aga soov luua selles nii kõnekas metafooride maailmas midagi väga unikaalset juurde. Otsustasin kombineerida mitmed tõhusad psühhoteraapia tehnikad, just need, millele olin ise rohkem oma suundumuses spetsialiseerunud ning sain kokku hämmastava tulemuse. Kasutan loodud programmides käsitsi kirjutamise tehnikat, mis vabastab seesmised blokeeringud infole ligipääsemiseks; metafoore, mis näitavad meile varajatud peegeldusi ja tüvilausete alguseid, mis asendavad selles individuaalses töös nõustaja küsimusi ja mille abil klient saab nagu sibulat koorides kiht kihi haaval liikuda sügavamale oma alateadvusesse, otse seal peituvate vastusteni. Tahtsin luua midagi sellist, mille abil saab inimene tegeleda enesearenguga ja eneseabiga, iseseisvalt edasi liikuda, ilma nõustaja juurde minemata. Kuna kiirel infoajastul on kõigil kiire ja endaga tegelemiseks nõustaja abil pole paljudel aega ja tahtmistki oma muresid teistega jagada, siis peaks olema see parim aja ja raha kokkuhoidja endaga töö tegemisel. Programmide hinnad jäävad ühe kuni kahe nõustaja seansi maksumuse piiridesse, kuid sealt saadav tulemus on suurema väärtusega.
See on näiliselt lihtne töö, kuid sügavate tulemustega. Vaatad metafoore, kirjutad tekkivad mõtted suunavate lausete abil välja ja lood hakkavad sinus tekkima, seosed tulevad, mustrid jooksevad välja, emotsioonid tulevad - kõik vastused on kuskil olemas. Põnev maailm.
Mina ise kasutan iganädalselt nende abi kõiksuguste selguste saamiseks iseendas. Panna oma alateadvus enda kasuks tööle ja saada sellest teraapilised tulemused - no mis saab olla kasulikumat?!
Tule ka sellele põnevale teekonnale iseendas, kus ootavad sind vastused ja oled iseenda ravitseja. Ainult sina ise tead, mis on sinu jaoks tegelikult parim - leia metafooride abil see teadmine enda seest üles. Investeerimine iseendasse on parim investeering.
Kui tekkis huvi, siis metafooridel põhinevad programmid ootavad sind
SIIN.

Kristina Tamm
 
 
     

Liitu uudiskirjaga
Teie nimi:
E-mail:
 
«
»

Järgmised sündmused Sündmuste arhiiv